9 Haziran 2010 Çarşamba

Masaj Çeşitleri


Size bugün diğer ilgi duyduğum alanıda paylaşmak istedim özelliklede bir masös olarak bu konuyuda sizle paylaşmak istedim...

Masaj vucudu hem rahatlatır hemde yeniden dirençini sağlar....

1. Klasik Masaj: Anatomik ve fizyolojik esaslara dayalı olarak, Vena ve Lenfa sistemi istikametinde çeşitli manipulasyonlar uygulayarak genel bir gevşeme sağlamak, dolaşımı hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak amacıyla uygulanan bir masajdır.
2. Derin Doku Masajı: Kronik ağrılar, Hareket kabiliyetinde kısıtlanmalar, Postural problemler,Kronik kas gerginlikleri, Fibromiyalji gibi durumlarda, derinde yer alan kas , faysa ve konnektif dokulara düşük tempo ile derin baskılar uygulayarak yapılan masajdır.
3. Manuel Lenfa Drenajı: Dr. Vodderin geliştirmiş olduğu, dokularda ödem birikimini önlemek veya meydana gelmiş ödemin drenajını sağlamak amacıyla lenf yollarını uyardıktan sonra lenf sıvısının bu yollara iletilmesini sağlamak amacıyla yapılan bir masaj türüdür.
4. Shiatsu Masajı: Temeli Akupunktura dayalı olup. Dinlenme amacı yada iyileştirici etkilerinden faydalanmak amacıyla Akupressür noktalarını çeşitli baskı teknikleri ile uyararak yapılan bir masajdır.
5. Thai Masajı: Tayland’ ın geleneksel medikal masajıdır. Kaslarda ve eklemlerde meydana gelen gerginlikleri azaltarak fleksibiliteyi artıran akupressür teknikleri ve germe hareketlerinin birlikte uygulandığı Masajdır.
6. Refleksoloji: Temeli Akupunktura dayanmaktadır. Eller ve ayaklar üzerinde yer alan refleks noktalarını uyararak ortaya çıkan elektrokimyasal mesajları nöronların yardımıyla ilgili organı uyarmak amacıyla yapılan bir terapi yöntemidir. . Uygulamada en çok sinir ucu bulunması sebebiyle en sıklıkla ayaklar tercih edilir. Kan dolaşımına ve bütün organlara etki eder.
7. Akupressür: Geleneksel Çin Akupunktur sanatına dayanan bir masaj çeşididir. Akupuktur noktalarına iğne batırılması yerine parmak ve parmak eklemleri ile baskı yapılarak uygulanan bir masajdır.
8. Cranio- Sacral Terapi: Kafatasını oluşturan kemikler ve yumuşak dokular üzerine uygulanan hafif basınçlar ile serebrospinal sıvının ritminin ve akış hızının değiştirebileceği esasına dayanan bir terapi yöntemidir.
9. Aromaterapi Masajı: Koklama ve deriden alınma yolu ile vücuda alınan esansiyel yağların terapötik etkilerinden faydalanarak çeşitli manipulasyonlarla uygulanan masajdır.
10. Sıcak Taş Masajı: Eklem kireçlenmesinde, adale ve eklem ağrılarının azalmasında, Sinir Sistemi Rahatsızlıklarında, Hareket azlığından kaynaklanan sırt ve omuz ağrılarının giderilmesinde, Yumuşak doku romatizmalarında, Stres kaynaklı sorunlar; stres, gerginliklerde sıcak taşların termal etkisi ile manipulasyonların etkilerinin birleştirilmesi ile uygulanan masajdır.

4 yorum:

oznurunelemekleri dedi ki...

ben şimdi özleme bir çok kez masaj yaptıran kişi olarak masajdan sonra dokunmayın uyuyacam moduna geçiyorsunuz ayyy özlemmm yine masaj istiyommmm :))))

Aylin dedi ki...

banada masaj yaparmısınnn :)))

Özlem dedi ki...

Nedemek canlarım yeterki siz isteyinn :)

成人影城 dedi ki...

免費a片下載無碼有
線上看a片直播a片下載
色a片色情自拍影片庫
線上看a片直播a片下載
免費成人a片直播
a片
a片寫真
免費a片下載無碼有
免費a片
a片a漫